IV. УЧАСНИКИ ЗМАГАНЬ ТА УМОВИ ПРОВЕДЕННЯ

про проведення чемпіонату області з міні-футболу

(травень – липень 2013 року)

М. Черкаси

І. МЕТА І ЗАВДАННЯ

Турнір проводиться з метою популяризації та розвитку міні-футболу в області, організації дозвілля серед населення обласного центру. Основні завдання: сприяти піднесенню престижу міні-футболу в області; підвищення рівня майстерності футболістів-аматорів; виявлення команд-переможниць проведеного турніру.

ІІ. КЕРІВНИЦТВО ЗМАГАННЯМИ

Загальне керівництво здійснює Управління у справах сім’ї, молоді та спорту обласної державної адміністрації та Громадська організація «Асоціація аматорського міні-футболу в Черкаській області». Безпосереднє проведення змагань покладається на Громадську організацію «Асоціація аматорського міні-футболу в Черкаській області» та Головну суддівську колегію.

ІІІ. МІСЦЕ І СТРОКИ ПРОВЕДЕННЯ ЗМАГАНЬ

Змагання проводяться на спортивних майданчиках СК «Манеж» – м. Черкаси, вул. Пастерівська, 102 та Фізкультурно-оздоровчого комплексу (ФОК) – м. Черкаси, вулиця Ярославська, 5 в період з 25 травня 2013 року по липень 2013 року.

До участі в турнірі допускаються команди КФК, спортивні, футбольні клуби та команди сформовані на основі самодіяльності. До змагань допускаються гравці, внесені в заявочний лист команди, яким на момент початку змагань виповнилося 16 років.

Команди грають 2 тайми по 20 хвилин з 2-ох хвилинною перервою із зворотною заміною. Під час гри на полі присутні 5 гравців команди, враховуючи воротаря. Змагання проводяться згідно правил гри в міні-футбол.

Команди грають по коловій системі в одне коло, відповідно до календаря ігор (додається).

У лізі грають 23 команди (група «А» - 12 команд і група «Б» - 11 команд), коли команди відіграють по коловій системі, розпочнуться стикові матчі. 1 місце групи «А» зіграє проти 1 місця групи «Б» (розіграють 1 – 2 місце у чемпіонаті), 2 місце групи «А» зіграє проти 2 місця групи «Б» (розіграють 3 – 4 місце у чемпіонаті). Таким чином команди визначать 23 місця у чемпіонаті.

У разі рівності очок у двох або більше команд, перевагу отримують команди, які у матчах з усіма конкурентами мають кращі показники: 1) більша кількість перемог в особистих зустрічах;

2) краща різниця забитих і пропущених м’ячів в особистих зустрічах;

3) більша кількість перемог у всіх матчах;

4) краща різниця забитих і пропущених м’ячів у всіх матчах;

5) більша кількість забитих м’ячів у всіх матчах.

У випадку рівності і цих показників, місця команд визначаються за принципом «чесної гри» (кількість червоних, жовтих карток та загальна кількість командних фолів).

У разі, якщо основний час матчу плей-офф раунду завершується внічию, призначається серія післяматчевих пенальті (по чотири удари кожної команди, у випадку рівного рахунку – до першого промаху).

Якщо учасник вибуває зі змагань, то за не проведені матчі його суперникам зараховується технічна перемога (5:0). Якщо команда вчасно не з’явилася на гру (протягом 10 хвилин від початку гри), то його супернику зараховується технічна перемога (5:0).

Перед кожною грою представник команди повинен заповнити протокол матчу в присутності суддів, якщо він цього не зробив, то команді зараховується технічна поразка (0:5).

Команді-учасниці дозволяється заявити не більше 1 професійного гравця.

V. ДИСЦИПЛІНАРНІ САНКЦІЇ

Вилучення в кінці гри: два попередження в одній грі, гравець вилучається до кінця гри, команда продовжує грати в меншості 2 хвилини або до пропущеного м’яча. Вилучений гравець має право брати участь в наступній грі своєї команди тільки з дозволу Головної суддівської колегії.

Пряме вилучення до кінця гри: 1 гра дискваліфікації. Грубе порушення правил з ціллю нанесення травми – 3 гри дискваліфікації, за вираз ненормативною лексикою на адресу арбітра – 1 гра дискваліфікації, за бійку між суперниками на футбольному майданчику – під час гри, в перерві, по закінченню зустрічі – дискваліфікація до кінця турніру. Після 3-х попереджень гравець пропускає одну гру.

Якщо відбувся зрив матчу недисциплінованою поведінкою – гравця, гравців, тренера, представника однієї з команд – команді зараховується технічна поразка (0:5).

Якщо гравець, який не вписаний в заявочний лист, брав участь у грі, то команді зараховується технічна поразка (0:5).

Господар поля (команда, яка в календарі стоїть першою) забезпечує м’яч на гру. В разі збігу кольору форми, перевага віддається команді гостей. М’яч на гру вибирає арбітр матчу, а також заміна м’яча відбувається тільки з дозволу арбітра. Ігри проводяться тільки міні-футбольним м’ячем.